Exekuce v centrálním registru a stav "null" - co to znamená?

1 odpověď

Dobrý den,
od 12/2015 byla nařízena exekuce na plat člověku, který mi dluží. Nicméně měl už v té době asi 8 dalších nařízených exekucí. A jejich počet stále roste. Zatím mi nepřišla ani koruna.
V registru Centrální evidence exekucí je ta má ve stavu "null". Nevím co to znamená. Chtěla bych se zeptat, mohou mne jiní dlužníci, kterým soud přiklepne právo na exekuci, ve vymáhání předběhnout?

Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Monika

Zdravím Vás, exekuce stejného druhu u jednoho povinného se uspokojují v takovém pořadí v jakém byly nařízeny. Jedná-li se tedy o běžnou pohledávku, např. půjčka či úvěr, tak Vás nemůže přeskočit věřitel či oprávněný, jehož exekuce byla pro stejnou tedy nepřednostní pohledávku nařízena později. Tzv. "přeskočit" ba Vám však mohl jen oprávněný, jehož exekuce by byla přednostní, tj. výživné, daně, …
To, že je exekuce ve stavu "null" dle mého názoru znamená, že dosud nebylo ničeho vymoženo.