Insolvenční správce neposílá včas výživné, alimenty - kde si stěžovat?

1 odpověď

Dobrý den,
bývalý manžel má insolvenci a výživné na naší dceru zasílá na můj osobní účet insolvenční správce.
Bohužel výživné posílá jak se mu zachce. Dle soudu mám dostávat výživné do 20. v měsíci, ale již opakovaně se stalo, že mi insolvenční správce poslal výživné až v měsíci následujícím, výživné za 12/2016 mi poslal až 1/2017, výživné za 1/2017 mi ještě nepřišlo vůbec.
Insolvenční správce se mnou nekomunikuje a bývalého manžela to nezajímá. Jsem samoživitelka a výživné na dceru mi opravdu chybí.
Můžu se nějak bránit nebo podat stížnost na insolvenční správce a kde?
Děkuji

Zdravím Vás, problém je v tom, že peníze mají být na účtě insolvenčního správce připsány vždy do 25. dne v měsíci. Insolvenční správce by z těchto peněz měl nejdříve uhradit výživné, svoji odměnu a poté zbylou částku rozdělit mezi jednotlivé věřitele dlužníka. Zkuste se písmnou formou obrátit na insolvenčního správce, zda by bylo možné, abyste peníze měla dříve, ale pokud peníze zaměstnavatel bývalého manžela zašle správci tak jak má, nic víc se s tím dle mého názoru dělat nedá, ale určitě bych to alespoň zkusila.