Převod auta na registru z dlužníka s exekucí na nového provozovatele - povinnost vydat auto, automobil, vozidlo

1 odpověď

Dobrý den,
2012 jsem zakoupil automobil. Neprovedl jsem přepis na úřadě. 2016 jsem automobil prodal a nový majitel si přepsal automobil na sebe z původního majitele.
Poté ho kontaktoval exekutor, že smlouva o převodu je neplatná, tedy převod neplatný a auto má vydat. Zjistili jsme že exekuce byla nařízena 2014, jak se nyní mám vypořádat s novým vlastníkem? Ten chce po mě smlouvu, že jsem auto kupoval já a že v té době nebyl majitel v exekuci.
Domnívám se že jsem chybu udělal pouze v tom, že jsem auto nepřevedl na sebe, ale mohu dokázat např. placením pojistek a smlouvou (žel neověřenou) že jsem auto kupoval 2012 tedy před jeho exekucí?
Děkuji za odpověd.

Zdravím Vás, novému majiteli automobilu tedy vydejte úředně ověřenou kopii smlouvy o koupi automobilu a dále i kopie placení pojistného, nic více již dělat nemůžete. Pokud byste novému majiteli vozu, tyto doklady neposkytl mohl by po Váš požadovat náhradu škody, která by mu v důsledku Vašeho pochybení vznikla.