Exekuce na účet a splácení hypotéky z toho účtu, banka nechce přijímat peníze z jiného účtu - co teď?

1 odpověď

Exekutor mi zablokoval účet, ze kterého splácím hypotéku u Hypoteční banky, což může. Že mi ale banka neumožní splácet dál z jiného účtu, převodem na úvěrový účet, nebo přímým vkladem, to už jsem nečekala. Jediná možnost prý je doplatit exekuci, což bude na delší dobu, nebo sehnat spoludlužníka na cca 1.000.000 Kč hypotéku, jen proto, aby si z jeho účtu strhávali splátky (naprosto nereálné).
Dá se s tím něco dělat? Nebo to rovnou vzdát?

Zdravím Vás, a co takhle se dohodnout v rodině, s tím, že by splátky hradil rodinný příslušník a Vy mu je hradila, čímž bude dosaženo toho, že úvěr bude splácen a Vy budete hradit splátky tomu kdo je hradí bance. V rodině se dohodnete vždy lépe než s bankou. Jen bych si ještě zajistila výplatu mzdy v hotovosti, nebo formou poštovní poukázky, aby Vám mzda nechodila na blokovaný účet, neboť exekutor může zablokovat všechny Vaše účty. Rozhodně bych se hned nevzdávala, to můžete ostatně učinit vždy.