Informování insolvenčním správcem o úpadku, konkurzu dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
je možné aby správkyně informovala věřitele 14 dní před proběhnutím řízení, že je dlužník v úpadku, aniž by věděla jak řízení dopadne?
Děkuji

Zdravím Vás, ano možné to je. Správce má totiž k dispozici přihlášky pohledávek již delší dobu před konáním přezkumného jednání a schůze věřitelů. O způsobu řešení dlužníkova úpadku však rozhoduje soud či věřitelé, pokud se na schůzi věřitelů dostaví.