Elektronický platební rozkaz pro dluh u Providentu - námitka promlčení dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
přišel mi elektronický platební rozkaz od soudu, za dluh u spol. Provident z r. 2009, mohu do 15 dnů podat odpor, ptám se tedy - zda mohu pohledávku odporovat jako promlčenou, Mnohokrát děkuji za odpověď

Zdravím Vás, je-li vše tak jak píšete odpor bych rozhodně podala a námitku promlčení bych vznesla, neboť tato pohledávka je skutečně promlčena. neboť promlčecí doba činí 3 roky od splatnosti každé jednotlivé splátky, a je-li splatný celý dluh najednou tak, od doby splatnosti tohoto dluhu. Odpor bych však nepodala jen v případě, kdybyste věřiteli podepsal uznání dluhu, čímž se promlčecí doba prodlužuje na 10 let.