Exekuce na účet v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu - jak požádat o odblokování účtu?

1 odpověď

Dobrý den.
Včera (08.06.2017) (15.03.2017) nabylo právní moci mé oddlužení a dnes (16.03.2017) mi byl exekutorem zablokován účet. Včera (08.06.2017) (15.03.2017) byl ještě plně funkční - celých 5 let byl funkční. Můj manžel je v exekuci, tu splácí. Účet je na mé jméno. Je tento postup správný? Moc Vám děkuji.

Zdravím Vás, tento postup rozhodně není správný, jelikož jste v insolvenci tak exekutor může exekuci nařídit, nemůže ji však vykonat, nemůže tedy blokovat účty dlužníka, ani nelze provádět srážky ze mzdy či zabavovat majetek povinného. O této situaci zpravte insolvenční soud. Neboť toto platí od okamžiku podání insolvečního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení.