Sociální dávky, rodičovský příspěvek a exekuce - kolik Kč může exekutor zabavit?

1 odpověď

Dobrý den,
pobírám rodičovský příspěvek 7875 Kč. Kolik Kč mi může exekutor zabavit?
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud jste svobodná či rozvedená s jedním dítětem, tak by Vám při přednostní exekuci byla zabavena částka ve výši 120, - Kč a zbytek rodičovského příspěvku by Vám byl vyplacen. Pokud se jedná o exekuci nepřednostní činila by výše srážek z rodičovského příspěvku pouze 60, - Kč a zbylá část rodičovského příspěvku by Vám musela být vyplacena. Pokud máte dětí více, nelze Vám z rodičovského příspěvku zabavit vůbec nic a celý rodičovský příspěvek Vám musí být vyplacen.