Exekuce osoby blízké (člen rodiny) bydlícího v družstevním bytě - hrozí exekuce družstevního bytu?

1 odpověď

Dobrý den,
na bratra byla uvalena exekuce. Žije se svou rodinou v mém družstevním bytě. Nájemní smlouvu spolu nemáme, trvalé bydliště jsem jim umožnil.
Má ode mne plnou moc v zastupování úkonů v družstvu. Může mi být zabaven exekučně byt? Na družstvě jsem jako majitel uvedený já.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, jelikož je byt výlučně Váš a Vy nejste povinným zabavení bytu se bát nemusíte. Jiné je to však s Vašimi věcmi v bytě, tyto by zabaveny být mohly.