Zrušení insolvence neplněním závazků a návrh na konkurz majetku dlužníků - vysvětlení, průběh

1 odpověď

Dobrý den.
po 1. roku nám bylo schváleno společné oddlužení manželů. Na žádost věřitelů byl vyměněn insolvenční. správce a nový nám schválil vyšší měsíční částky, než které jsme původně navrhovali.
Bohužel jsem během této doby ztratil zaměstnání a nemohli jsme tedy nic splácet.
Mezitím insolvenční správce informoval soud o neplnění našich závazků a podal návrh na zrušení oddlužení s následným vyhlášením konkurzu.
Chtěl bych se Vás tímto zeptat, co to je vlastně ten následný konkurz, co to pro nás znamená a zdali potom můžem něco udělat, kdyby se moje situace změnila a já si našel práci.
Děkuji za odpověď.
Zdeněk

Zdravím Vás, konkurs je to, že nyní insolvenční správce bude zpeněžovat Váš majetek a z výtěžku prodeje majetku uspokojí Vaše věřitele. Pokud nemáte majetek tak Vám i nadále budou prováděny srážky ze mzdy, a to až do ukončení konkursu. Až nabude právní moci usnesení o zrušení konkursu, tak pokud by se Vaše situace změnila, a Vy jste splňovali podmínky pro povolení oddlužení, tak poté můžete znovu podat insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení.