Koupě bytu, domu, nemovitosti před insolvencí, oddlužením, osobním bankrotem

1 odpověď

Dobrý den,
dostali jsme se do situace, kdy jsme si vybrali dům ke koupi, složili rezervační zálohu u realitní kanceláře a následně zjistili, že majitelka domu má exekuci na tento dům, realitní kancelář nám slíbila, že oddlužení vyřeší, měla s paní sjednán prodej formou exklusivity a na oddlužení pracuje, asi měsíc jsme čekali a majitelka domu vyhlásila insolvenci, tudíž se prý vše odkládá na dobu půl roku, my jsme si domluvili u banky hypotéku a nyní bychom měli čekat půl roku a nevíme s jakým výsledkem. Tato realitní kancelář prý chtěla pomoci této paní s dluhy poskytnutím půjčky a zároveň i s prodejem domu, ale v insolvenčním řízení majitelka poukazuje na špatné praktiky realitní kanceláře v tom smyslu, že protahovala prodej jejího domu odrazováním kupujících klientů a zvyšovala tím i její zadlužení, věřiteli tohoto domu jsou tato realitní kancelář a ještě jedna firma, která prý odkoupila dluhy paní od banky, které ještě měla, realitní kancelář nám tvrdí, že se nemusíme obávat, že dům dostane někdo jiný nebo oni po skončení řízení, že jsme uvedeni jako zájemci, ale my nemáme hotové peníze na dražbu, která možná bude vyhlášena po ukončení řízení, tak nevím, jestli bychom obstáli a zároveň nevíme, jestli by třeba ta druhá firma, co je spoluvěřitelem s realitní kanceláří nemá více hlasů a nepřehlasovala by realitní kancelář, kteří prý budou sedět také v komisi, která bude spolurozhodovat o prodeji domu po skončení insolvence. Zároveň se objevil jiný dům - "bezproblémový", ale dům v insolvenci se nám líbil více, máme strach, že přijdeme o oba naší nerozhodností. Bydlíme v Ostravě a sehnat dům, kde je dobrá lokalita a za dobrou cenu je problém a jsme již padesátníci, tak nám naštěstí hypotéka vyšla a nyní toto. Rezervační zálohu domu v insolvenci jsme složili dne 15.3. a končí dnem 15.6.2017. Děkuji za zodpovězení dotazu. MN

Zdravím Vás, já být Vámi tak koupím onen "bezprolémový dům, " a to i přesto, že bych přišla o rezervační zálohu. Takto totiž budete mít klid, což byste v případě koupě prvního domu zcela neměli, neboť než by byl dům zpeněžen insolvenčím správcem to by trvalo klidně až 6 měsíců, což je dlouhá doba. Klidně se o věci poraďte i s advokátem, ale já osobně bych volila dům nezadlužený, a to proto, abych měla klid a mohla v klidu žít. Pokud se Vám tento dům rovněž líbí tak bych jej zakoupila. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Jen dodávám, že insolvenční správce zpeněžuje za nejvyšší nabídku.