Exekuce na pojistné plnění z úrazového pojištění - může exekutor zabavit?

1 odpověď

Dobrý den,
stal se mi úraz a jelikož si platím úrazové pojištění, pojišťovna mi přiznala a měla vyplatit 16.000 Kč. Bohužel tuto částku mi zabavil exekutor.
Samozřejmě dlužím, chodím do práce a pravidelně mi jsou strhávány maximálně možné částky každý měsíc. Můj dotaz je, zda exekutor vůbec má právo zabavit mi tyto peníze? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano exekutor může tyto peníze exekučně postihnout.