Výmaz z insolvenčního rejstříku po ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
insolvence nám končí 05/2017, proběhne zároveň i výmaz z insolvenčního rejstříku, kde je uvedeno naše rodné číslo + další údaje, ke kterým mají přístup zcela cizí lidé?
Tyto údaje může kdokoliv a kdykoliv zneužít, všude se dočítám, jak si máme tyto údaje hlídat a nedávat je na odiv, v insolvenčním rejstříku jsou jako na nástěnce, máme strach, aby nebyly zneužity. Nebo budeme nadále vidět všem a budeme tímto trestáni, že jsme byly zadlužení.
Prosím odpověď poslat na email.
Děkuji.

Zdravím Vás, údaje se z insolvenčního rejstříku v souladu s ust. § 425 odst. 1 1 insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.) budou údaje o dlužníkovi z insolvenčního rejstříku vyškrtnuty až po 5 letech od právní moci usnesení o splnění oddlužení. Jne dodávám, že údaje, které by se daly případně zneužít jako je číslo účtu a údaje o emailech dlužníka, telefon na dlužníka a číslo OP se v insolvenčním rejstříku nezveřejňují. Insolvenční soudy postupují v souladu se zákonem.