Kdo rozhoduje o zrušení insolvence po doplacení 100% dluhu?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych vás požádala o radu. Jak máme postupovat v případě, že má matka již díky svým vyšším příjmům splnila 100% insolvence a ráda by tedy požádala o její zrušení? Má se sama obrátit na soud nebo to udělá insolvenční správce?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, insolvenční správce by měl sám soudu sdělit, že Vaše matka má již splaceno 100% pohledávek nezajištěných věřitelů. Aby se však celá věc urychlila je vhodné, aby Vaše matka kontaktovala insolvenčního správce, aby tak učinil co nejdříve. Po odeslání zprávy o splnění oddlužení Vaší mamince doporučuji, aby si podala žádost o osvoození od placení pohledávek nepřihlášených do insolvenčního řízení. Soud by měl její žádosti vyhovět a rozhodnout o splnění oddlužení a osvobození dlužníka od placení pohledávek nezařazených do insolvence a poté bude insolvenční řízení skončeno.