Odměna insolvenčního správce za insolvenci, oddlužení, osobní bankrot

3 odpovědi

Dobrý den,
nyní nám končí insolvence, začátek 06/2012, konec 05/2017, insolvenci nám připravovala společnost EURA, tam jsme posílali veškeré dokumenty k vyřízení, za vše jsme zaplatili 17.000 Kč, poté nám byla přidělena insolvenční správkyně, která po nás nyní chce zaplatit odměnu 1.275 Kč + 21% DPH za období 02/2012 až 05/2012. Papírově ovšem máme dáno, že odměna jí bude zasílána od začátku insolvence a to od 06/2012, nyní tento návrh poslala na soud, nelíbí se nám to, nic takového nebylo před insolvencí sjednáno. Má na tyto peníze nárok? Co máme dělat pokud soud tento návrh schválí?
Platit za insolvenci dvakrát jak společnosti EURA a ještě insolvenční správkyni?
Děkuji.

Dobrý den, nyní nám končí insolvence, začátek 06/2012, konec 05/2017, insolvenci nám připravovala společnost EURA, tam jsme posílali veškeré dokumenty k vyřízení, za vše jsme zaplatili 17000kč, poté nám byla přidělena insolvenční správkyně, která po nás nyní chce zaplatit odměnu 1275kč + 21%dph za období 02/2012 až 05/2012, papírově ovšem máme dáno, že odměna jí bude zasílána od začátku insolvence a to od 06/2012, nyní tento návrh poslala na soud, nelíbí se nám to, nic takového nebylo před insolvencí sjednáno, má na tyto peníze nárok a co máme dělat pokud soud tento návrh schválí? Platit za insolvenci dvakrát jak společnosti EURA a ještě insolvenční správkyni? Děkuji

Zdravím Vás, mám za to, že se jedná o odměnu insolvenčního správce za dobu od rozhodnutí o úpadku do doby schválení oddlužení a za tuto dobu odměna inosolvenčnímu správci skutečně náleží, neboť insolvenční správce za tuto dobu na každém novém dlužníkovi dosti intenzivně pracuje. Takže odměnu budete muset insolvenční správkyni zcela uhradit.
Osobně si myslím, že odměna 17.000,- Kč za sepsání insolvenčního návrhu se mi zdá být nepřiměřeně vysoká, když v bezplatných poradnách při finanční tísni jsou insolvenční návrhy psány zdarma a dobře, Odměnu bude nutné insolvenční správkyni zcela uhradit.

Zdravím Vás, na tento dotaz již bylo odpovězeno. Proto odkazuji na předchozí odpověď na tento dotaz.