Blokování účtu exekutorem bez vyrozumění o zahájení exekuce na dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
mám jen jeden dotaz ohledně blokace bankovního účtu.
Dne 30.5.2017 mi bylo pracovníkem banky u níž mám vedený účet oznámeno, že je účet blokován z důvodu exekuce. Od exekutora který mi účet nařídil zablokovat mi přišlo do vlastních rukou poštou oznámení o exekuci až 8.6.2017.
Je možné aby mi byl blokován účet takovou dobu bez jakéhokoliv vyrozumění?
Částku která byla vymáhána jsem okamžitě v den doručení 8.6.2017 písemností uhradil vkladem na účet exekutora. Dnes (13.06.2017) je úterý 13.6.2017 a blokace účtu trvá i když mi v kanceláři exekutora řekli, že peníze v pořádku přijali?
Moc děkuji za odpověď

Zdravím Vás, to, že se povinný o blokaci účtu dozví jako poslední je zcela bežné, Je tomu tak proto, aby v případě, kdy by se o blokaci účtu povinný dozvěděl dříve než banka, povinný z účtu nevybral všechny peníze a na exekutora by nezbyl pouze prázdný účet, čímž by byla zmařena exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného.
To, že je dodnes účet blokován je rovněž zcela normální, jelikož i odlokování účtu nelze provést ihned a obvykle to trvá minimálně 2 - 6 týdnů. Takže zde nevidím nic nestandardního.