Neplnění darovací smlouvy v insolvenci, oddlužení, bankrotu - jak postupovat?

1 odpověď

Dobrý den,
od srpna 2016 jsem v insolvenci s tím že mám sepsanou darovací smlouvu nebo smlouva o důchodu- nevím jak se to teď nazývá. Otázka je doteď ji dotyčný platil normálně, ale to skončilo v květnu 2017 už nezaplatil platila jsem už ze svého insolvenčního správce jsem informovala řekl, že dárce má napsat že už platit nechce.
Ve smlouvě o daru, ale zapsáno nemáme že se smlouva může zrušit.
Můžete prosím poradit jak to tedy je může dárce odstoupí od této smlouvy?
Děkuji za odpověď.
J.

Zdravím Vás, darovací smlouvu či smlouvu o důchodu (záleží jak jste smlouvu nazvaly) je možné po dohodě smluvních stran jako každou jinou smlouvu ukončit. Jen je nutné, aby dohoda stran o ukončení darovací smlouvy či smlouvy o důchodu obsahovala úředně ověřené podpisy obou smluvních stran a datum jejího ukončení bylo alespoň stejné s datem úředního ověření podpisů smluvních stran. Tuto listinu následně zašlete jak soudu tak i insolvenčnímu správci.
Dále Vám doporučuji si najít jiného dárce s jehož pomocí si navýšíte příjmy, abyste si doplnila chybějící příjmy po zániku původní darovací smlouvy.