Nedoplatek nákladů exekuce po ukončení exekuce - může ho exekutor požadovat zaplatit?

1 odpověď

Dobrý den,
11/2016 na mě byla uvalena exekuce, kterou jsem řádně dle vyčíslení a termínu doplatila a byl
mi tak snížen poplatek exekutorovi. Následně odblokoval účet.
06/2017 přišel pouze email od stejného exekutora ve stejné věci, že mi musí bohužel oznámit, že mám nedoplatek na poplatku exekutorovi.
Po zavolání na příslušný exekutorský úřad mi bylo sděleno, že byla chyba ve finanční tabulce. Je možné aby takle jejich chybou vymáhali zpětně po 7 měsících tuto částku?
Děkuji.

Zdravím Vás, splést se může každý, je otázkou, do jaké míry za to má pykat povinný, který vše uhradil. Osobně bych tyto dodatečné náklady exekuce uhradila a následně bych se poradila s advokátem, zda se toto pochybení exekutora nedá řešit tak, že byste po něm za pomocí advokáta následně vymáhala alespoň část takto dodatečných nákladů exekuce jakožto náhradu škody, neboť Vás tato chyba exekutorského úřadu poškodila. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.