Exekuce a žádost o snížení, odpuštění části dluhu - může exekutor vyhovět?

1 odpověď

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda lze žádat exekutora o snížení dluhu?

Zdravím Vás, pokud je exekuce řádně splácena a jsou splaceny jak náklady exekuce tak i jistina pohledávky, lze exekutora i oprávněného požádat o snížení či odpuštění úroků z prodlení tedy příslušenství pohledávky. Tuto žádost je však nutné odůvodnit, například vážnými osobními důvody, a tvrzení v žádosti je vždy nutné doložit i listinami. V opačném případě exekutor Vaší žádosti nevyhoví a Vy budete muset uhradit vše.