Exekuce v ČR a zabavení platu, mzdy v zahraničí - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat zda když mám v České republice dluhy a začnu pracovat na Slovensku, mi může exekuce na plat.

Zdravím Vás, osobně se mi Vaše jednání jeví jako snaha o obcházení zákona, nicméně mám za to, že vzhledem k blízkostí vztahů se Slovenskou republikou, a to i jazykovou, by dle mého názoru bylo možné, aby byla na Váš slovenský příjem nařízena exekuce srážkami ze mzdy, neboť i zde funguje mezinárodní právní pomoc.