Výživné z rozhodnutí soudu, otec neplatí - exekuce, exekuční vymáhání alimentů

1 odpověď

Dobrý den,
byly mi přiznány alimenty soudním rozhodnutím, které jsem obdržela v červnu, na 1000, - Kč měsíčně.
Měly by být splatné od května 2017.
Dnes (03.07.2017) jsem obdržela 200, -Kč, je možné podat exekuci nebo je povinný chráněn tím, že zaplatil alespoň nějakou částku?
Případ je složitější, nicméně, mne teď zajímá tato možnost, jelikož synovi je více než 8 let a dostal za tuto dobu cca 10tis korun.
Velice Vám děkuji za odpověď. DL

Zdravím Vás, již rozhodnutí soudu o určení výživného je exekučním titulem, takže můžete klidně podat návrh na nařízení exekuce na otce dítěte, pokud výživné není plněno dle výroku rozsudku, jen si dojednejte schůzku s exekutorem se kterým se dohodnete na provedení exekuce, kde si dojednáte i další záležitosti. Pro Vás jako pro oprávněnou by bylo vhodné, aby exekuci provedl exekutor v místě Vašeho bydliště. Seznam exekutorů je k dispozici na stránkách http://www.ekcr.cz.