Neplacení výživného, alimentů v insolvenci - postup matky dítěte

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co dělat když mi muž neplatí celou částku alimentů (např. místo 4.200 zaplatí 2000) za moje obě děti, chtěla jsem se s ním domluvit, ale nešlo to.
Muž je v insolvenci.
Co bych teda měla dělat? Řešit to nějak soudem?

Zdravím Vás, jediné co můžete v tuto chvíli učinit je informovat soud o dluhu po úpadku, kterým je dlužné výživné po schválení oddlužení. Soud dlužníka vyzve, aby tento dluh uhradil a aby si případně pro účely oddlužení navýšil své příjmy.