Ukončení exekuce a výmaz zástavy z katastru nemovitostí - nemožnost nakládání s nemovitostí, bytem, domem, pozemkem

1 odpověď

Odvolací soud zrušil rozsudek a vrátil k první věci, tedy k obvodnímu soudu, který rozsudek v roce 2004 vydal na něm oprávněný vydal exekuční návrh v roce 2013.
Exekutor zahájil exekuční řízení na katastru 2014.
Bylo mně oznámeno, že je exekuce zastavena.
Poslala jsem usnesení soudu exekutorovi, volala tam. S
Oprávněný zatím odmítá podat návrh na zastavení exekuce.
Exekutor oznámil, že on bez návrhu o zastavení exekuce
nemůže sám jednat a že zaslal obvodnímu soudu v květnu 2017
aby obvodní soud rozhodl. Soud rozhodl v občanskoprávním
jednání v můj prospěch a oprávněnému žalobu zamítl.
Po usnesení se ale může věřitel do 15ti dnů opět odvolat.
Jaká je právní cesta v mém případě?
Domnívala jsem se, že je exekuce ukončena, tedy by měl
být i odblokován z katastru exekuční titul, protože
pozbyl zrušením rozsudku vykonavatelnosti.
Jestliže se oprávněný rozhodně pro odvolání jedná se o novém rozhodnutí soudu. Několik let mám na katastru exekuční titul a nemohu nemovitost prodat. Jestliže čtu o exekuci, kdy je zastavena, tak je to vymožením pohledávky, nemajetnosti
nebo že podá návrh sám oprávněný. Oprávněný žádá částku uhradit od roku 2001, náklady 7000 Kč.
Bohužel již nemá záznamy, vše stornováno
Děkuji za každou radu, jak postupovat.

Zdravím Vás, možná Vás překvapím, když se Vás zeptám, zda zastavení exekuce o kterém hovoříte nabylo právní moci. Na mě to z dotazu činí dojem, že nikoli. Nabytí právní moci je zásadní pro jakékoli rozhodnutí, ať už soudu či exekutora, neboť proti pravomocné rozhodnutí (usnesení o zastavení exekuce) již nelze napadnout řádným opravným prostředkem (odvoláním). Pokud by tedy usnesení o zastavení exekuce, o kterém se zmiňujete nabylo právní moci, je exekuce pravomocně skončena a exekutor by měl po právní moci tohoto usnesení podat návrh na výmaz zástavního exekutorského práva z katastru nemovitostí. Pokud tak neučinil, je to možné jednak proto, že exekuce není pravomocně zastavena, nebo i proto, že na to prostě zapomněl. Pokud by to bylo z prve uvedeného důvodu bylo by nutné vyčkat na rozhodnutí soudu o zastavení exekuce, které by nabylo právní moci a poté by mělo být exekutorské zástavní právo z katastru nemovitostí vymazáno. Pokud by exekutor na výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí zapomněl. mohl by být podán návrh na výmaz zástavního práva z katastru nemovitostí.