Vyplacení alimentů, výživného insolvenčním správcem povinného

1 odpověď

Dobrý den,
Insolvenční správce IS mého exmanžela mi dlouho neposílal výživné. Nyní mě kontaktoval, že zašle celkový dluh najednou. Zajímá mě, jestli má na tyto peníze, jakožto dluh výživného na mé děti nějaký nárok.
Děkuji.

Dobrý den,

omlouvám se, ale patrně zcela nechápu Váš dotaz. Píšete, že IS Vašeho exmanžela delší dobu nezasílal výživné na děti a nyní že zašle veškeré dlužné výživné. Tedy dlužné výživné bude zcela uhrazeno.
Výživné je přednostní pohledávkou, tedy patrně v předchozích měsících neměl IS k dispozici dostatek finančních prostředků, aby výživné hradil každoměsíčně.