Insolvence družstevního bytu - průběh oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu.
08/2017 mi zemřel otec se kterým jsem žila v družstevním pronájmovém bytě. Nyní se bude čekat na dědické řízení a jelikož jsem rok v insolvenci, nevím si rady.
Insolvenční správce mi sdělil, že družstevní podíl bude zahrnut do dědictví a pak řešen v insolvenci.

Dobrý den,

insolvenční správce Vám podat pravdivou informaci. Veškeré hodnoty získané dědictvím jste povinna v souladu s ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona vydat insolvenčnímu správci ke zpeněžení.
O postupu v rámci dědického řízení však budete poučena rovněž ze strany notáře (soudního komisaře v dědickém řízení).