Insolvence, osobni bankrot a úspory dlužníka - může je zabavit insolveční správce?

1 odpověď

Dobrý den,
již rok (11/2016-11/2017) mám osobní bankrot.
Vše běží ok, jen mě zajímá zda peníze, které mi zůstávají na mém účtu a které si šetřím mi může někdo vzít, a zda soud nebo insolvenční správce kontrolují pohyby na mém účtu.
Děkuji moc

Zdravím Vás, zde budu odpovídat za soud, neboť sama na insolvencích pracuji, a to jako asistentka soudce. Soud se o pohyby na účtech dlužníka nezajímá, jediné co nás zajímá je to, zda dlužník oddlužení plní či nikoli. Mám za to, že je-li dlužník zaměstnancem, a jsou-li ze mzdy dlužníka řádně prováděny srážky ze mzdy tak se pohyby na účtech dlužníka nezajímá ani insolvenční správce. Mám za to, že insolvenční správce by se mohl zajímat o veškeré příjmy dlužníka za předpokladu, že by byl dlužník podnikatelem, jinak si myslím, že nikoli.