Vyplacení přeplatku insolvence - nezapočtení vyživované osoby

1 odpověď

Dobrý den,
je povinen insolvenční správce vrátit přeplatek, tj. přeplacené částky ze srážek ze mzdy, když byla opomenuta vyživovaná osoba?
Děkuji

Dobrý den,

pokud zaměstnavatel nezohlednil vyživovanou osobu, insolvenční správce může přepočet provést. Informujte ej o nastalé situaci a předložte mu výplatnici za příslušný měsíc, aby mohl správce situaci prověřit a přepočet provést.

Patrně Vám však rozdíl nevyplatí ihned, jelikož insolvenční správce je povinen srážky obdržené od zaměstnavatele povinen ihned rozvrhnout mezi věřitele, tedy účet majetkové podstaty bude nulový. Měl by však být schopen toto vyrovnat v následujícím měsíci.

Otázkou však je, z jakého důvodu byla vyživovaná osoba Vaším zaměstnavatelem opomenuta. Pokud to bylo proto, že dlužník zaměstnavateli okruh vyživovaných osob nesdělil, může toto jít k tíži dlužníka.