Jak zrušit zápis exekuce na katastru nemovitostí - postup, návod

1 odpověď

Prosím u svého jména na katastru nemoviotstí ČR mám uvedeno zahájení exekuce, vše mám zaplacené exekuci již nemám, jak zažádat o vymaz tohoto údaje.
Děkuji

Dobrý den,

dle pokynu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního k realizaci exekučního řádu v katastru nemovitostí platí, že poznámku o zahájení exekuce katastrální úřad vymaže zejména na základě
a) pravomocného usnesení o zastavení exekuce vydaného soudem nebo exekutorem,
b) oznámení exekutora o skončení (provedení) exekuce; oznámení v listinné podobě musí být opatřeno razítkem se státním znakem,
c) pravomocného usnesení, kterým exekutor rozhodl podle ustanovení § 44 odst. 4 exekučního řádu o tom, že se zákaz podle ustanovení § 44a odst. 1 exekučního řádu vztahuje pouze na část majetku povinného.

Požádejte soudního exekutora o doručení pravomocného usnesení o zastavení exekuce Katastru nemovitostí, pokud tak již exekutor neučinil sám.