Koupě automobilu dlužníkem v insolvenci - může to udělat nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
ze zdravotních důvodů matky dělám momentálně autoškolu abych jí mohl několikrát měsíčně odvézt hlavně do nemocnice, nakoupit apod.
Zbývá mi ale ještě lehce přes rok do konce insolvence. Mohu auto napsat na sebe?
Samozřejmě to bude auto za pár tisíc, nic nového.
Díky.

Dobrý den,

bylo-li Vám schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, dispoziční oprávnění náleží Vám, a to i k majetku, který pořídíte za finance, které Vám zbydou z nezabavitelného minima.

Automobil tak můžete v registru vozidel zapsat na sebe. Musí však jít o vozidlo přiměřené Vašim majetkovým poměrům, což u auta za pár tisíc, jak uvádíte, zcela jistě splňujete.