Insolvence a práce v zahraničí - je povinnost uhradit celý dluh před vycestováním?

1 odpověď

Dobrý den.
Rád bych se zeptal jak je to nyní s možností jít pracovat do ciziny když už mám schválené oddlužení a splácím 2016-2018.
Dočetl jsem se, že když bych chtěl jít pracovat do ciziny tak
jsem prý povinnen uhradit celý dluh. Je to pravda?
Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

zákon dlužníkovi nezakazuje, aby pracoval mimo území České republiky.
Srážky z příjmu se však posuzují podle českých předpisů, tj. nezabavitelné minimum se kalkuluje v tuzemské výši.