Přeplacení insolvence na určených 50% - ins. správce chce přesto doplatit 66.000 Kč, nevím důvod

1 odpověď

Dobrý den,
12/2017 mi uběhlo 60 měsíců od první splátky insolvence. Celou dobu jsem měl očekávanou míru uspokojení věřitelů více jak 30%.
2014 mi insolvenční správce volal s tím, že mi vznikl dluh 15.000 Kč (i když mi každý měsíc řádně odváděli srazky z výplaty), tak jsem se s ním domluvil, že budu platit měsíčně navíc 500 Kč. V lednu 2017 mi zaslal depozitované prostředky cca. 36.000 Kč. V prosinci 2017 jsem s ním mluvil, že je vše v pořádku, že pošle návrh k soudu.
Ve zprávě z 1/2017-6/2017, bylo uvedeno, že platím nad rámec splátkového plnění cca. 102.000 Kč v tu dobu jsem plnil na více jak 50%.
Včera (09.01.2018) mi přišel e-mail od insolvenčního správce, že chce zaplatit dluh 66.000 Kč, který vznikl oproti plnění plánu splátkového kalendáře. Žádnou splátku jsem neměl pevně danou, každý měsíc mi v práci ztrhli maximum, co se dalo.
Nevím co mám dělat, jsem zoufalý a rozhodně nemám 66 tisíc na zaplacení, když jsem z toho minima žil každý měsíc "z ruky do huby". Můžu se nějak bránit? Navštívit advokáta? Mám vůbec šanci, že mi "dluh" (66.000 Kč) bude odpuštěn, když mám splněno na více jak 50%?
Insolvenční správce odmítl, podat návrh k soudu a podat konečné sdělení o plnění oddlužení. Může na mě exekutor?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ze zprávy zveřejněné v červenci 2017 vyplývá, že k 30.06.2017 jste již uhradit 51,02 % Vašich pohledávek. Požádejte insolvenčního správce o vysvětlení, jak k danému požadavku dospěl a o co tento nárok opírá.

Insolvenční správce patrně opírá tento požadavek o Vaši žádost o schválení oddlužení splátkovým kalendářem namísto zpeněžením majetkové podstaty, kde sám uvádíte, že jste schopen uhradit formou splátek 60 % pohledávek věřitelů.

Mám za to, že požadavek správce není důvodný za předpokladu, že jste byl po celou dobu oddlužení zaměstnán a srážky byly prováděny z Vaší měsíční čisté mzdy zaměstnavatelem.

Pokud Vám správce svůj požadavek řádně nezdůvodní, požádejte o vysvětlení soud s dotazem, zda jste povinen takovou částku hradit.