Insolvence a peníze ze životní pojištění - patří insolvenčnímu správci nebo spořiteli (vkladateli)?

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, zda může paní, která je v insolvenci od 05/2015, vybrat peníze z jejího končícího životního pojištění (03/2018) nebo jestli je třeba peníze oznámit a poslat jejímu správci. Aby neměla později nějaké problémy. Děkuji za odpověď. IB

Dobrý den,

pokud bylo dlužnici schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře a životní pojištění v seznamu majetku předkládanému soudu uvedla, bude jí výplata z tohoto končícího pojištění náležet v plné výši.

Obvykle však i samotné pojišťovny obesílají insolvenční správce s žádostí o sdělení, zda mohou finance vyplatit dlužníkovi anebo je mají zaslat správci.