Odstupné v insolvenci - patří insolvenčnímu správci nebo dlužníkovi v oddlužení?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci ještě 8 měsíců, tj. do září 2018 a mám danou měsíční částku 8.000 Kč od soudu.
Teď jsem ukončila pracovní poměr k 31.1. 2018 dohodou s 3 měsíční odstupným. 1.2.2018 už nastupují do nové práce. Takže za leden bývalý zaměstnavatel odeslal 8.000 a za únor a další měsíce bude 8.000 odesílat nový zaměstnavatel.
Chtěla bych se zeptat zda mi 3 měsíční odstupné může správce vzít, kolik mi může nechat.

Dobrý den,

pokud insolvenční soud schválil měsíční splátku ve fixní výši, odstupné Vám bude náležet celé.

Pouze upozorňuji, že částku 8 000, - Kč v únoru 2018 musí odeslal Váš v tu chvíli již bývalý zaměstnavatel, když pracovní poměr končíte až dne 31.01.2018, nikoliv již nový zaměstnavatel.
Ten první srážku ve výši 8 000, - Kč provede ze mzdy za únor 2018, vyplácené v březnu 2018.