Sloučení exekucí, spojení exekucí - postup, návod, kde požádat?

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat zda lze sloučit exekuce do jedné popřípadě jak se to dá provést.
Delší dobu jsem vše ignoroval, naivita mládí, teď mám 4 exekuce a začínám prakticky od začátku, rád bych jsi sloučil exekuce do jedné abych mohl snížit splátky a postavit se na vlastní nohy. Lze to nějak udělat? Exekutoři jsou z různých měst v republice.
Děkuji

Dobrý den, exekuce se spojují ze zákona (tj. automaticky) tehdy, pokud jde o jednoho oprávněného a jednoho exekutora. Spojování exekucí za jiných podmínek je poměrně obtížené, ale není vyloučené. Lze to za podmínky pokud se jedná o stejného oprávněného a více exekutorů (nebo různé oprávněné u jednoho exekutora), a tehdy, jedná-li se vždy o pohledávky nepřevyšující 10.000,- Kč (k příslušenství pohledávky se přitom nepřihlíží). Pak exekuce spojí exekuční soud na návrh povinného. Pokud se jedná o více oprávněných a více exekutorů, není spojování exekucí zákonem umožněno vůbec.