Exekuční dražba na podíl dědictví zadluženého dědice

1 odpověď

Dobrý den,
zajímalo by mě pokud je nařízená soudem dražba na nemovitost v rámci dědického řízení a v době kdy ještě není provedena 1 z vlastníků nemovitosti zemře, jak se postupuje dál? Jestli musí být nejdříve dražba dokončena anebo jestli musí nejdříve proběhnout dědické řízení po 1 ze spoluvlastníků, tedy se dražba odloží?
Děkuji.

Dobrý den, z Vašeho ne zcela jasně podaného dotazu jsem vyrozuměla, že je zde vedena exekuce proti jednomu ze spoluvlastníků nemovitosti, byl postižen spoluvlastnický podíl a nařízena jeho dražba, avšak povinný spoluvlastník zemřel. Pokud je to tak, v zásadě platí, že exekutor by měl dražbu odložit do doby, než proběhne a ukončí se dědické řízení, aby bylo zřejmé, kdo nastoupil na místo povinného, může však postupovat i jinak (dražbu za určitých okolností provést). Doporučila bych Vám zjistit stav řízení a další postup přímo u příslušného exekutora.