Nemocenská a insolvence - zabavení nemocenské insolvenčním správcem, mimořádná pomoc v hmotné nouzi

1 odpověď

Dobrý den,
měla jsem dostat tento měsíc nemocenskou a neobdržela jsem ji. Nemám tento měsíc žádný příjem. Mohu žádat úřad o okamžitou mimořádnou pomoc? A také jestli se z nemocenské strhává částka na insolvenci?
Děkuji.

Dobrý den,
ve Vašem případě pravděpodobně budete moci příslušný Úřad práce požádat o mimořádnou okamžitou pomoc, přičemž o podmínkách jejího přiznání se informujte na Úřadu práce, kteří Vám sdělí aktuální podmínky jejího přiznávání,
Ohledně provádění srážek z příjmu se toto týká i dávek nemocenské. S ohledem na obvyklou výši nemocenské však bývají prováděné srážky minimální.