Insolvence a vrácení přeplatku daně, vyplacení odškodného za pracovní úraz - zabavení insolvenčním správcem

1 odpověď

Prosím Vás může mi správce zabavit vrácení daní, odstupného od zaměstnavatele nebo vyplacení odškodného za úraz?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

všechny Vámi uvedené položky jsou položkami postižitelnými.
Vratka daní je tzv. mimořádným příjmem dlužníka a ten je povinen jej vydat insolvenčnímu správci.
U odškodného za úraz se liší typ takového nároku – pokud se však jedná o bolestné, to je mimořádným příjmem dlužníka a ten je povinen jej vydat insolvenčnímu správci.
Jelikož odstupné je součástí mzdy a ta je postihována srážkami ze mzdy, odstupné postihováno je také. Ovšem v případě, že nebudete ihned po skončení tohoto pracovního poměru nastupovat do nového zaměstnání, je zaměstnavatel odstupné rozpočítat do měsíců, po které by náleželo a takovou částku připočíst k reálným příjmům za daným měsíc.