Odpuštění zbytku dluhu v insolvenci a předčasné ukončení insolvence, oddlužení, bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
Slyšela jsem, že je možnost požádat soud o odpuštění zbytku dluhu a ukončení insolvence.
Mám za sebou 4 roky (03/2014-03/2018) řádného placení a před sebou ještě rok (03/2018-03/2019). Chci se nejdříve informovat, jestli má cenu se obrátit na insolvencniho správce.
Děkuji předem za odpověď.
Zuzka.

Dobrý den,
platí, že oddlužení dlužníka končí (i) po 60 měsících jeho trvání, (ii) uhrazením 100 % pohledávek, (iii) zrušení oddlužení pro jeho neplnění anebo (iv) smrtí dlužníka.
Patrně jste pouze zaznamenala pouze zprávu v médiích o tom, že odstupující vláda schválila vládní návrh novely insolvenčního zákona, který by hranici 30 % prolomil. Tento návrh novely však musí projít celým legislativním procesem, což (pokud vůbec) je otázka minimálně roku, přičemž názory odborné veřejnosti na tento návrh nejsou kladné, tedy se nedá čekat, že její schvalování bude snadné (ba vůbec možné).
Ve Vašem případě tak bude oddlužení ukončeno v dubnu 2019 (po ukončení posledního měsíce – tj. března 2019).