Koupě auta na leasing po insolvenci, oddlužení - vliv zápisu v insolvenčním rejstříku na schválení leasingu

1 odpověď

Dobrý den,
v lednu 2018 jsem po dvou letech bez nějakých problémů splatil insolvenci. Rozhodnuti od soudu již nabylo právní moci. Dočetl jsem se, že jsem ještě po dobu pěti let veden v insolvenčním rejstříku stále jako dlužník.
Chtěl bych si jako zaměstnanec Škoda Auto půjčit od nich auto, na operační leasing. Bude mi nějak bránit zápis, vedení v insolvenčním rejstříku v tomto kroku?? V půjčení do auta?? Děkuji za odpověď.Neterda

Dobrý den,
uvedení Vaší osoby v insolvenčním rejstříku by půjčení vozidla nijak bránit nemělo, jelikož v rejstříku budete veden v režimu insolvence: „Odškrtnutá - skončená věc“, event. „Pravomocně ukončená“, přičemž toto je patrné na tzv. první dobrou, když Váš zápis bude šedý.