Exekuce na předsedu nezisková organizace - hrozí zabavení majetku neziskovky?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o informaci ohledně aktuálně platného zákona.
Fyzická, nepodnikající osoba je vedena jako zástupce neziskové organizace v obchodním rejstříku (předseda). Aktuálně je proti němu vedena exekuce za jeho vlastní nesplacené pohledávky.
Může exekutor postihnout i danou neziskovku, zabavení majetku, zablokování účtu apod. ? Máme ho raději odvolat a zvolit jiného?
Děkuji!

Dobrý den, exekutor může zajistit a zpeněžit pouze majetek, který povinný vlastní; jako zástupce neziskové organizace pak osoba tuto organizaci nevlastní, pouze ji zastupuje. Přesto bych z opatrnosti zvážila její setrvání v této funkci z hlediska důvěryhodnosti, apod.