Exekuce věcí exmanželky pro dluhy spolubydlícího exmanžela - jak se vyhnout zabavení věcí exmanželky?

1 odpověď

Jsem rozvedená od 2001. Od 2008 nadělal exmanžel dluhy a je na něj uvalena exekuce. Žijeme v jednom domě (původně společné, od 2006 moje a synovo vlastnictví). Bojím se exekuce na mé věci (mobiliář), doklady na většinu z nich mám, ale ne na všechny. Od 2009 pracuji již v důchodovém věku, abych dům a vybavení dala do solidního stavu, a bojím se, že nakonec o spoustu věcí přijdu.

Poraďte mi, prosím, co udělat, abych nepřišla o zařízení, tedy mobiliář, protože, i když odvezou věci prokazatelně moje, nemám sílu, ani peníze na vedení vylučovací žaloby.
Jak prokázat vlastnictví zařízení, k němuž se nedochovaly doklady, třeba proto, že jsem je po skončení záruční lhůty vyhodila? (netušila jsem že přijde doba exekucí).
Předem Vám děkuji za radu.

V tomto případě lze vlatnictví k věcem prokazovat i čestným prohlášením, výpovědí svědků a v podstatě jakýmkoliv způsobem. Pokud však exekutor Vašim důkazům neuvěří, nic jiného než vylučovací žaloba Vám stejně nezbyde.