Insolvenční dražba podílu bytu - co bude s naspořenými penězi bytového fondu?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat v insolvenci jsem přišla o spolu vlastnický podíl v bytové jednotce. jako spolumajitelé jsme si spořili ve společné pokladně na případné výdaje. Ptám se jestli mam nárok na vrácení podílové častky ze společného fondu.

Dobrý den,

máte-li na mysli fond oprav, do kterého shodně hradí vlastníci všech bytových jednotek celého bytového domu, zde nárok na vypořádací podíl nemáte, jelikož se jednalo o úřadu povinných plateb.
Pokud jste však jako spolumajitelé jednoho jediného bytu dobrovolně „střádali do kasičky“, mám za to, že podíl z takto uložené částky Vám může být vyplacen. Stěžejní je však povaha Vámi uváděné „společné pokladny“.