Exekuce na plat, mzdu, výplatu, výdělek a souběžně zabavení věcí v bytě, domě - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den.
Mám vice exekuci na plat, jednu mi srážejí ze mzdy a ostatní jsou v pořadí.
Může i tak exekutor kterému neposílají a čeká v pořadí přijet a vzít si majetek i když mu posílám 1000 Kč měsíčně jelikož víc nemohu.
A je možné, aby mi narůstala exekuce i kdyz mi ji srážeji ze mzdy? Srážejí mi ji a stále to nabývá místo aby to mizelo.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, může. Exekutor může vést exekuci jedním nebo více způsoby současně, tj. srážkou ze mzdy a současně mobiliární exekucí. Plnění splátkového kalendáře je dobrá vůle exekutora a není možno se na něj odvolávat jako na důvod, proč mobiliární exekuci neprovádět. Pokud se Vám výše spláceného dluhu nezmenšuje, bude to zřejmě běžícími úroky z prodlení, které mohou být i vyšší než srážka ze mzdy. Požádejte proto písemně exekutora, aby sráženou částkou umořoval nejprve jistinu, z níž se úroky vypočítávají, a až pak teprve úroky. Pokud si nejste jista, kontaktujte příslušného exekutora a výši svého dluhu a jeho splácení si sním vyjasněte.