Exekuce a odmítnutí dědictví - může exekutor donutit dědice aby přijal dědictví?

1 odpověď

lze odmítnutím dědictví a přenecháním na sourozence
obejít exekutora? Je to trestné, když ten druhý ví o exekuci toho druhého?
Děkuji.

Dobrý den, dědictví odmítnout a exekutora obejít lze, trestné to není, avšak vystavujete sourozence reálnému nebezpečí, že po nich bude Váš věřitel tzv. odpůrčí žalobou požadovat „Váš“ podíl z dědictví. Pokud by tak učinil, bude úspěšný.