Odpovědnost sourozenců za dluhy jednoho z nich - přechází dluh na ostatní sestry a bratry či jejich děti?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné, aby dluhy sestry mého přítele mohly přejít na něj a popřípadě naše děti? A zda dluhy rodičů, kteří jsou v insolvenci řádně splácí
(skončí v roce 2020) by mohly přejít na jeho osobu? Děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den,

dluhy sestry přítele na přítele přejít nemohou, tím spíše ne na Vaše děti.

Pokud bylo rodičům schváleno oddlužení a na jeho konci budou osvobozeni od placení zbytku dluhů, nebudou mít po ukončení oddlužení „žádné dluhy“ a tedy není, co by na Vaše bratra mohlo přejít.
Nadto dluhy rodičů mohou na děti přejít pouze v případě úmrtí rodičů, a to za situace, kdy dítě jako dědic přijme dědictví tvořené dluhy (dědictví neodmítne či neuplatní výhradu soupisu majetku).