Insolvence, svatba a přechod dluhů na nového manžela, novou manželku se zahájením exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
7/2015 mi byla schválena insolvence, kterou pravidelně splácím. Šlo o dluhy z předchozího manželství - rozvedené 09/2014. 12/2018 šel do insolvence i můj bývalý manžel. Některé závazky nyní splácíme oba duplicitně.
07/2016 jsem se znovu vdala. Stala se nám však nyní taková věc, že současnému manželovi zablokovali účet. Po pátrání (žádné upozornění dopředu) jsme zjistili, že jde o jednoho z mých věřitelů, který z dluhu cca 35.000 Kč přihlášeného do insolvence, chce nyní po manželovi 95.000 Kč.
Dopočítal veškeré úroky a poplatky za období od mého návrhu vstupu do insolvence tj. 12/2017. Můžeme se nějak bránit?
Děkuji za informaci, hezký den.

Dobrý den,
tak, jak případ popisujete, je to jeví tak, že soudní exekutor postihl mzdu Vašeho manžela, na což v tomto případě dle mého názoru nemá nárok.
V takovém případě bude třeba k příslušnému soudnímu exekutorovi podat návrh na zastavení exekuce z odůvodněním, že proti jeho osobě nelze exekuci vést, a nelze vést ani exekuci proti Vám (v rámci které by mohli říci, že bankovní účet je Váš společný majetek a lze jej takto postihnout), jelikož Vaše insolvenční řízení exekuční řízení přerušuje
V tomto ohledu se doporučuji obrátit na advokáta, který Vám případně s návrhem pomůže.