Exekuční vymáhání dluhu po ukončení insolvence, oddlužení - je to v pořádku?

3 odpovědi

Dobrý den, přítelkyně má ukončenou insolvenci, kdy splatila majetkem 70% dluhů. Nyní po ukončení insolvencese přihlásil exekutor s vymáháním nesplacené částky. Má na toto právo, případně jaký postup zvolit?

děkuji za odpověď

Dobrý den, záleží na tom, kdyzačal být uvedený dluh vymáhán. Pokud před zahájením insolvence vedené formou oddlužení, exekutor po jejím skončení již dluh vymáhat nesmí a žádejte proto zastavení uvedené exekuce. Pokud by exekuce byla nařízena až po skončení insolvence pro nový dluh, může dále probíhat.

Dobrý den, 9/2018 mi skončila úspěšně insolvence, zůstala mi nemovitost, ale na katastru je stále uvedeno zástavní právo exekutorské, prodej nemovitosti..
Jak prosím docílím výmazu z LV.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, kontaktujte dotčeného exekutora, který nemovitost zajistil, a žádejte, aby dal pokyn katastrálnímu úřadu k výmazu uvedených poznámek.