Exekuce manželů a darování auta, automobilu manželce - hrozí exekuce na vozidlo?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat, zda může exekutor zabavit auto, které je předmětem darovací smlouvy od blízkého příbuzného. Smlouva není notářský ověřena. Manžel je dlužník a auto je v registru napsané na mě.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud jste dostala automobil darem, není součástí společného jmění manželů, jde o Váš výlučný majetek, a tudíž by postiženo být nemělo. Pokud je exekutor již zabavil, podejte ve věci návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu, kde uveďte, že v případě automobilu se jedná o Váš výlučný majetek a doložte (v kopii) darovací smlouvu. Není nutné, aby byly ověřeny podpisy na této smlouvě, i když z hledika síly tohoto důkazu by to bylo lepší Avšak i tak lze smlouvu jako důkaz použít.