Zastaveni exekuce pro nemajetnost

1 odpověď

Dobry den.
Mel jsem od roku 2013 exekuci ve vysi 117.000kc.
Nyni v roce 2019 mi prislo usneseni ze exekuce se na navrh opravneneho zastavuje z duvodu nemajetnosti.
Chci se zeptat, jakykoli dluh tedy k exekutorskemu uradu ktery exekuci vedl timto zanika? Kde vlastne a co po zastaveni exekuce dluzim? Mam kontaktovat opravneneho i kdyz uz exekuce zanikla ale chci svuj dluh uhradit? Zajima mne take, o kolik zhruba se celkovy dluh diky zastaveni exekuce snizi-puvodni dluh (jistina) cinila 40.000,- a po narizeni exekuce v roce 2013 byl dluh celkem 117.000. Tuto exekuci jsem po dobu rizeni nijak nesplacel.
Dekuji za vas cas

Dobrý den, v tomto případě byla zastavena exekuce pro daný konkrétní dluh. Jiných dluhů a exekucí se toto rozhodnutí netýká. Informujte se na příslušném exekučním soudě (soud v místě Vašeho bydliště), zda a kolik exekučních řízení proti Vám probíhá. Co se týče uvedeného dluhu, tento se zastavením exekuce nijak nesnížil, je stále stejný, resp. narůstá o případné úroky. Oprávněný pak může kdykoliv podat nový exekuční návrh, usoudí-li, že jste již majetný a můžete dluh splácet.