soused v exekuci

1 odpověď

Dobrý den. Bydlíme v malém cihlovém domě, 6 rodin. Soused si kdysi odkoupil garáž a sklepy a zřídil si zde bydlení (v KN je vlastník). Nyní je v exekuci, již je zahájena. My bychom rádi "odkoupili" jeho nemovitost, abysme opět mohli mít sklepy a garáž. Prosím, jak je možné dále postupovat, když je exekuce již záhajena? Neradi bysme, aby to v případné aukci vydražil někdo a zřídil zde bůhví co. Jsme velmi klidný, až rodinný kolektiv nájemníků. Děkuji za pomoc. Pěkný den. L. K.

Dobrý den, doporučovala bych Vám spojit se s příslušným soudním exekutorem a zjistit, zda, případně kdy bude dotčenou nemovitost dlužníka zpeněžovat. Následně se můžete přihlásit do dražby (pokud nevíte jak, v exekutorském úřadu by Vám měli poradit) a uvedenou nemovitost vydražit. Vzhledem k tomu, že o daný objekt asi nebude moc zájemců, mohli byste jej vydražit již ta vyvolávací cenu. Ta činí v prvním kole 2/3 z tržní ceny stanovené na základě posudku ustanoveného znalce.